poniedziałek, 28 grudnia 2015

VNkowe Święta - Dysfunctional Systems EP1

No hej! Wiem że z regularnością ostatnio słabo, ale wyrażam skruchę i obiecuję poprawę.

Są Święta a właściwie trochę po(między) i mam urlop, urlop oraz czas na robienie rzeczy takich jak np czytanie stosu książek i komiksików kupionych na MFK i Krakowskich Targach Książki, oraz na zaległe VNki. Raczej krótkie VNki, bo dużo kobyły, jakkolwiek fajne by nie były, potrafią jednak zmęczyć, ale o Grisai to może przy innej okazji, jak porównam z adaptacja i doczekam się tłumaczeń kolejnych części. No dobra, może trochę szybciej. W każdym razie mam czas i kończę kolejne krótkie tytuły. Niniejszym też zaczyna się miniseria "VNkowe Święta", bo każdy powód jest dobry.

Na pierwszy ogień poszedł tytuł ze steamowej promocji, którego pochlebne recenzje czytałem już wcześniej. Głównie niestety przy okazji informacji o zamknięciu projektu.

Ale do rzeczy. Gra wydana w 2013 przez Dischan Media jest ich trzecim tytułem. Jest bardzo krótko ok 3-4 godziny wystarczą by przeczytać całość.

Osadzona w nieznanej przyszłości gdzie Ziemia stałą się utopią fabuła skupia się na Winter Harrison, mediatorce w trakcie szkolenia. Ludzkość zajmuję się rozwiązywaniem problemów równoległych rzeczywistości bo te mogą mieć wpływ na naszą.
Historia jest napisana sprawnie, bez nadmiaru niepotrzebnych szczegółów osadzona w szerszym świecie, na który ktoś miał ciekawy pomysł. Tempo akcji jest przemyślane, do tego mamy świetny kawałek ścieżki dźwiękowej z aż 17 utworami i oprawę graficzną na wysokim poziomie.Całość jest zamkniętym epizodem, ale z bardzo ładnym punktem wyjścia do kolejnego, na który nie ma co liczyć, co boli tym bardziej, ze to nie jest długa historia.

Podsumowując - przeczytać zdecydowanie warto, niestety pozostaje spory niedosyt spowodowany brakiem kontynuacji i raczej niewielką objętością. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jak coś od siebie napiszesz ;)